Kozmetik Ürün Güvenlik Değerlendirmesi

Kozmetik ürün güvenlik değerlendirmesi, Kozmetik Güvenlik Değerlendirmesi Raporu (Cosmetic Product Safety Report/CPSR) hazırlanmasını içerir. Uzmanlık ve teknik bilgi isteyen bir alandır. Kozmetik ürün güvenlik değerlendirmesi raporunda kozmetik ürünün toksikolojik profili, kimyasal yapısı ve maruz kalma seviyeleri hesaplamaları yapılarak insanların üzerinde ki etkileri ortaya çıkarılır.

Kozmetik Ürün Güvenlik Değerlendirme Raporu kimler tarafından hazırlanmalı?

Kozmetik ürün güvenlik değerlendirmesi Raporu hazırlayacak ve bu değerlendirmeyi yapacak yetkili veya sorumlu kişinin adı ve adresi; bu kişinin, eczacılık, biyoloji, kimya, biyokimya, biyomühendislik, toksikoloji, mikrobiyoloji, dermatoloji, tıp veya eşdeğer bir bilim dalında diploma sahibi olması ve yeterli tecrübeyi sahip olması ve eğitim sertifikası olmalıdır.

Kozmetik ürün piyasaya sürüyorsanız ürün bilgi dosyanız olmalıdır ve Sorumlu Teknik Eleman (Mesul Müdür) çalıştırmanız zorunludur.

Cosmofor Kimya olarak, kozmetik ürünlerinizin güvenlik değerlendirme raporlarını istenilen şartlar ve kriterlere uygun olarak hazırlıyor, tüm süreci profesyonel bir çalışma disiplini ile yürütüyoruz.

Şirketinizin kozmetik ürün güvenlik değerlendirme çalışmalarının itina ile yürütülmesi için lütfen bizimle iletişime geçin.